پلی کربنات دوجداره


پلی کربنات چیست و برای چه مواردی استفاده می شود؟

پلاستیک های پلی کربنات (PC) یک ترمو پلاستیک طبیعی شفاف هستند که اگرچه در رنگهای متنوعی به صورت شفاف و غیر شفاف به صورت تجاری ساخته می شوند، اما ماده اولیه امکان انتقال داخلی نور تقریباً با همان ظرفیت شیشه را فراهم می آورد.

در مواردی که مقاومت در برابر ضربه و یا شفافیت یک محصول مورد نیاز باشد پلیمرهای پلی کربنات برای تولید انواع مختلفی از مواد مورد استفاده قرار می گیرند. ورق پلی کربنات  معمولاً برای لنزهای پلاستیکی در عینک ، در وسایل پزشکی ، قطعات خودرو ، وسایل محافظ ، گلخانه ها ، دیسک های دیجیتال CD ، DVD و Blu-ray و وسایل روشنایی بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد.پلی کربنات همچنین از مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما برخوردار است و بدون تخریب  میزان قابل توجهی در مواد با مقاومت در برابر شعله قابل ترکیب است. پلاستیک های پلی کربنات ، پلاستیک های مهندسی هستند به این دلیل که به طور معمول برای مواد مقاوم تر و مستحکم تر مانند سطوح “شیشه مانند” مقاوم در برابر ضربه استفاده می شوند.

یکی دیگر از ویژگی های پلی کربنات این است که بسیار قابل انعطاف است. به طور معمول می تواند در دمای اتاق و بدون ترک خوردگی یا شکستن ، شبیه به ورق آلومینیومی تشکیل شود.

ورق پلی کربنات ( دوجداره یا تخت)

پلی کربنات نام نوعی پلیمر است. این پلیمر نیز مانند موارد بالا در اشکال مختلف تولید می شود.

دو نوع رایج و پر استفاده در صنف ما عبارتند از:

  • پلی کربنات دو جداره ( دولایه)
  • پلی کربنات تخت ( یک لایه )

مورد اول دولایه بوده و بیشتر برای سقف استفاده می شود مخصوصاً برای فضاهای باز. چراکه دربرابر نور آفتاب و سرما-گرما مقاومت خوبی دارد. اما مورد دوم کاملا شبیه پلکسی است و ویژگی مهم پلی کربنات های تخت این است که در برابر شکستن بسیار مقاوم هستند.

شروع گفت و گو
سلام چطور می تونم کمکتون کنم ؟ 👋