ساخت انواع تابلوهای حروف برجسته چلنیوم و پلکسی


 تابلوهای حروف برجسته پلکسی

برای برجسته کردن و تاکید روی حروف در ساخت تابلوها از متریال پلکسی گلاس استفاده می شود. دادن بعد به حروف و طرح مورد نظر با پرسپکتیو ایجاد شده می تواند تصویر جذاب تری از فاصله دور به مخاطب فضا بدهد.


تابلوهای حروف برجسته چلنیوم

 معمولا برای دورگیری حروف و اعداد و فرم های کار شده روی تابلوها می توان از چلنیوم که فقط در دو رنگ  پرطرفدار و پرکاربرد طلایی و نقره ای استفاده می شود . مزیت استفاده از چلنیوم انعطاف پذیری بالای آن نسبت به فلزات دیگر می باشد . لبه چلنیوم نوار اسفنجی دارد که جلوی ورود هر گونه گرد و غبار و آب به داخل حروف، اعداد و فرم اجرا شده را می گیرد. یکی دیگر از مزیت های چلنیوم مقاومت بالای آن در برابر گرما و سرما و عدم تغییر شکل آن به مرور زمان و در شرایط جوی متفاوت می باشد.

لبه ی چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی می باشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بر روی قسمت براق خواهد ماند و مانع از ایجاد خط و خش به روی چلنیوم تا قبل از نصب و در حین اجرا می شود و در پایان کار پس از نصب توسط نصاب به راحتی از چلنیوم جدا می شود.

لبه چلنیوم که در رنگ های مختلفی از جمله چلنیوم طلایی ، نقره ای ، مشکی ، قرمز و دیگر رنگ ها در بازار موجود می باشد اصطلاحی است که احتمالا بسیار شنیده اید . منظور از لبه چلنیوم استفاده از همان چلنیوم در رنگ های مختلف برای دور گیری می باشد.

شروع گفت و گو
سلام چطور می تونم کمکتون کنم ؟ 👋