پلکسی چیست ؟

پلکسی چیست ؟

پلکسی چیست ؟ 1080 675 admin

 

گروه نئوپلکس به عنوان بزرگ ترین تامین کننده انواع ورق های پلکسی ، همواره به دنبال بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشتری و سنجیدن نیاز او در سریع ترین پروسه ی ممکن برای تجربه ی یک خرید موفق است .

ما در نئوپلکس به عنوان فروشنده انواع ورق های پلکسی گلاس و کارگاه خدمات برش لیزر بر این نظر هستیم که اولین قدم موثر برای مخاطبان این حوزه  ، ابتدا ارائه ی جامع ترین دسته بندی برای مشتریانی ست که از یک سو به دنبال خرید انواع ورق پلکسی گلاس به قیمت روز به صورت عمده و خرد هستند و از سوی دیگر مخاطبانی که به دنبال شناخت صحیحی درباره متریال پلکسی و شناخت انواع ورق پلکسی و کاربرد پلکسی گلاس هستند. بسیار مهم است که شما برای برقراری ارتباط هر چه سریع تر  و موثر تر با فروشنده انواع ورق های پلکسی گلاس و کارگاه خدمات برش لیزر از روند طریقه صحیح و کارآمد سفارش ورق پلکسی و اطلاعاتی که برای انتخاب نوع ورق ، ضخامت و ابعاد متناسب باطرح اجرایی اتان ، دانش نسبی و آگاهی کاملی  داشته باشید تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید با ذهنیتی دقیق و کامل وارد بازار شوید و دقیقا بدانید که چه نوع پلکسی گلاس هایی وجود دارد و هر کدام مناسب چه کاری ست .

 

پلکسی چیست؟

برای آنکه کاربرد انواع ورق پلکسی را بشناسیم ، ابتدا باید بدانیم که پلکسی چیست  و چه ویژگی هایی دارد.

متریال  پلکسی همان پلی متیل متاکریلات Poly methyl methacrylate (PMMA) ، ترکیبی شیمیایی است که با نام مستعار اکریلیک Acrylic و با نام تجاری پلکسی گلاس Plexiglass،  شناخته می شود.جنس پلکسی گلاس از نوعی ترموپلاستیک  تشکیل شده که در اثر حرارت دیدن قابل ارتجاع یا نرمش پذیر بوده و  بعنوان یک جایگزین بسیار عالی و مناسب برای شیشه شناخته می شود.

متریال پلکسی گلاس معمولاً به صورت ورق پلکسی تولید می‌شود و انواع ورق های پلکسی شامل ورق پلکسی شفاف ورنگی ، مات و ترانسپارنت هستند که در ضخامت های  مختلف و ابعاد مشخص بنا به کاربری مختلف آنها تولید می شوند.

 

 

 

ابعاد و ضخامت های  ورق پلکسی به چه شکل است؟


نکته ی بعدی که باید بدانیم درباره ابعاد و ضخامت های مختلف پلکسی است . دانستن این نکته در سفارش ورق پلکسی موردنیاز و تولید محصول موردنظرمان با پلکسی بسیار مهم و موثر است.

ورق های پلکسی Plaxiglass Sheet  ، در ابعاد مختلفی ساخته و تولید می شوند اما ابعادی که به عنوان ورق های استاندارد در صنعت پلکسی گلاس رایج است با ابعاد استاندارد 1.22 *1.83 و 2*3 و 1.22*2.44 متر مربع و در رنگ‌بندی بسیار متنوع (شفاف و غیر شفاف)  و در ضخامت‌های بین 1 تا 50میلی‌متر موجود می‌باشد . در طرفین ورق های پلکسی از برچسب کاغذی ای  استفاده شده تا مانع  ایجاد خط و خش و  نشستن گرد و خاک بر روی ورق های پلکسی شود. ورق های پلکسی توسط کشورهای مختلفی تولید می شوند اما پلکسی های کشور تایوان با برندهای چوچن و یرلانگ  جزء بهترین و با کیفیت ترین ورق های  پلکسی با بیشترین موجودی ، جزو محبوب ترین برندهای پلکسی در بازار هستند.

ویژگی های ورق پلکسی چیست ؟

در ادامه مهم است که بدانیم ویژگی های ورق پلکسی چیست که این متریال را تبدیل به جایگزینی برای شیشه و سایر متریال ها در ساخت و ساز انواع تابلو ها ، استندها و صنایع مختلف کرده است.

        1.سبک بودن پلکسی

سبک بودن و به تبع آن جابجایی آسان و امن پلکسی ( اکرلیک ) یکی از مهم ترین ویژگی های ورق پلکسی می باشد که از فاکتور های مهم برای جایگزینی پلکسی با شیشه است.با تکیه بر این ویژگی پلکسی امروزه پلکسی به عنوان یک متریال پر مصرف در حوزه های معماری ، دکوراسیون داخلی و ساخت اشیا تزیینی به شمار می آید.

     2 . مقاومت بالای پلکسی

پلکسی (اکرلیک )به عنوان یکی از سخت‌ترین و مقاوم‌ترین پلمیرها محسوب می شود. هرچند سختی آن در مقایسه با شیشه کمتر است اما مقاومت آن  از شیشه بالاتر است. همین مقاومت بالای پلکسی باعث استفاده از آن در بخش های حساس و مهمی شده است.برای مثال  در آکواریوم های بزرگ در زیر دریا از ورق پلکسی ( اکریلیک )استفاده می‌کنند که ضمن شفافیت بسیار بالا و شکست نور کم، مقاومت بالایی داشته و نمی‌شکند.

 

 

  1. عایق نور بودن و شفافیت پلکسی

ورق پلکسی (اکرلیک )شفافیت بسیار بالایی دارد ، می‌تواند تا مقدار ۹۳ درصد نور مرئی را از خود عبور دهد، بازتاب نور در این ماده در حدود چهار درصد است و ویژگی بسیار جالب ورق اکریلیک در کنار شفافیت آن، عایق نور بودن آن است.

شیشه قادر نیست اشعه‌های مضر خورشید مثل ماوراء بنفش را فیلتر کند ، در حالیکه ورق پلکسی  (اکریلیک ) می‌تواند مانند یک UV قدرتمند عمل کرده ، اشعه‌های خورشیدی را به خود جذب کند و مانع عبور آن شود. به خاطر همین ویژگی منحصر بفرد پلکسی استفاده از آن در فضاهای باز ، سقف استخرها، پنت هاوس‌ها و حتی شیشه‌های معمولی ساختمان‌ها نیز دیده می شود.

  1. 4. مقاومت بالای پلکسی در برابر گرما و آتش

ورق پلکسی ( اکرلیک )در مقایسه با شیشه گرمای کمتری از خود عبور می‌دهد و تا دمای ۴۶۰ درجه سانتیگراد نه می‌سوزد، نه آتش می‌گیرد، نه ذوب می‌شود، نه تغییر حالت می‌دهد، نه خَم می‌شود و نه چیزی از آن کم می‌شود.

  1. عایق صوتی بودن پلکسی

پلکسی ( اکرلیک ) به دلیل اینکه جرم حجمی کمتری  که در مقایسه با شیشه دارد، عایق صوتی بسیار بهتری از شیشه است.

  1. انعطاف‌پذیری بالای پلکسی

ورق پلکسی گلاس ( اکرلیک )به دلیل انعطاف‌پذیری بسیار بالایی که دارد بسیار سخت می شکند. همان آکواریوم‌هایی که مثال زدیم، با استفاده از ورق  پلکسی گلاس (اکرلیک‌) به صورت منحنی ساخته می شوند .ورق های پلکسی گلاس به دلیل قابلیت فرم پذیری بالایی که دارند امکان ساخت انواع فرم ها را با استفاده از خم کاری پلکسی برای شما فراهم می کنند که این امر یکی از مهم ترین مزیت های پلکسی نسبت به شیشه است . همین ویژگی منحصربفرد ورق پلکسی باعث شده تا کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف داشته باشد.

  1. امنیت بالای پلکسی به واسطه ی نشکن بودن آن

پلکسی نمی‌شکند اما اگر هم بشکند، نه ریز ریز می‌شود و نه برنده است ولی شیشه در برابر ضربه و حرارت آسیب پذیر بوده و در صورت شکستن بسیار خطرناک است .همین مزیت پلکسی نسبت به شیشه باعث شده که امنیت بالای آن ، امکان جایگزینی این متریال را به جای شیشه در بسیاری از محیط های پرتردد قطعی کند. برای مثال از پلکسی در مهدکودک‌ها و فضاهای بازی کودکان، سالن‌های ورزشی،فضاهای اداری ، مکان های نقلیه ی عمومی  به جای شیشه استفاده می شود.

 

  1. شفافیت بالای پلکسی

بعد از شیشه می توان گفت پلکسی ( اکرلیک ) شفاف ترین متریال ممکن برای اجرا در ابعاد بزرگ با مزیت های بسیار ویژه ای مثل سبکی ، نشکن بودن ، انعطاف پذیری و نصب سریع و آسان یک انتخاب امن برای جایگزینی با شیشه با رفع کلیه ی محدودیت های متریال شیشه است.

  1. رنگ بندی بالا و ضخامت های متنوع پلکسی

یکی از ویژگی های مهم در متریال پلکسی رنگ بندی متنوع آن است . طیف گسترده ی رنگی در ورق های پلکسی امکان طراحی خلاقانه تری را برای طراح ها فراهم می کند. در عین حال امکان چاپ پذیری روی پلکسی نیز از سوی دیگر ، پلکسی را به یکی از محبوب ترین متریال ها برای گرافیست ها و معماران تبدیل کرده است. ضخامت های متنوع ورق پلکسی بنا به کاربری متفاوت ، متناسب با طرح و اجرای مد نظر مشتری نیز یکی از ویژگی های جذاب متریال پلکسی گلاس می باشد.

با شناخت ویژگی های ورق های پلکسی گلاس همزمان نسبت به مزیت استفاده از پلکسی به عنوان جایگزینی مناسب با شبشه شدیم و در عین برخی از کاربردهای ورق پلکسی را نیز شناختیم.

ما در نئوپلکس بدون اغراق اولین و بزرگ ترین مجموعه ی فروش انواع ورق های پلکسی به صورت خرد و عمده  با کامل ترین موجودی در ضخامت و رنگ بندی متنوع با مناسب ترین قیمت ممکن وارسالی سریع و مطمئن به تمام نقاط کشور در خدمت شما عزیزان هستیم . این وجه تمایز در ارائه ی  خدمات برش لیزر و خدمات کارگاهی ساخت محصول در کنار خرید انواع ورق های پلکسی در مجموعه ی نئوپلکس ما را به یک مجموعه با ارائه کلیه خدمات از صفر تا صد از تامین ورق پلکسی تا خدمات برش لیزر و ساخت طرح شما با کیفیتی درخورافتخار همراهی ما با شماست.

برای اطلاع از نحوه سفارش ورق پلکسی ، استعلام قیمت و مووجدی بروز ورق پلکسی ، خرید انواع ورق های پلکسی به قیمت روز و عمده با نئوپلکس تماس بگیرید.

 

شروع گفت و گو
سلام چطور می تونم کمکتون کنم ؟ 👋